Ako na svaly tvrdé ako skala

Disponovať dokonale vyrysovanými svalmi je pre mnohých absolútne nesplniteľná méta. Ich neúspech alebo ak chcete neschopnosť je spôsobená ich nevedomosťou celého procesu redukcie hmotnosti alebo nedostatočnou vôľou absolvovať toto náročné obdobie.

Na fotografii vyššie je skvelý turecký kulturista Abdullah Aykutlu, obrovská hviezda kulturistiky 90. rokov. Abdullah dosiahol zlatý triumf ako amatér na majstrovstvách Európy v roku 1991 a o rok na to dosiahol prvenstvo aj na svetovom šampionáte. Od roku 1993 súťažil v profesionálnej divízii, kde sa mu veľmi nedarilo. Aj napriek svojej vždy dokonalej pripravenosti ho súperi valcovali v rozvoji svalovej hmoty. Za zmienku stojí fakt, že Abdullah už v 90. rokoch súťažil s „naprúžkovanými“ sedacími svalmi, čo v tej dobe bola absolútna výnimočnosť. V roku 1997 opäť prestúpil k amatérom, kde získaval úspechy až do roku 2002. Po tomto období sa odmlčal z kulturistickej scény na dlhých osem rokov, aby sa na súťažné pódium vrátil ako šampión. Na majstrovstvách sveta federácie IFBB v kategórii masters získal v roku 2010 absolútne prvenstvo.

Chémiou proti tuku

Zisk dokonalej formy, tvrdých a pevných svalov je dlhodobý proces a je výsledkom súhry viacerých faktorov ako sú:

  • Strava,
  • Tréning,
  • Suplementácia,
  • Manipulácia s tekutinami,
  • Anabolické steroidy.

Kulturisti, no v poslednej dobe čoraz viac rekreačných cvičencov neváha na ceste za svojim cieľom siahnuť po zakázaných dopingových látkach. V literatúre sa môžeme často dočítať, že  látkou, ktorá prináša športovcom extrémnu tvrdosť svalov a spaľovanie tukov je trenbolone. Z tohto dôvodu je aj pomerne často zneužívanou látkou. Igor Kopček vo svojej knihe Na rovinu o dopingu píše, že „trenbolone má veľmi nízke zadržiavanie vody, čo ho predurčuje k tomu, aby bol zneužívaný predovšetkým v príprave na súťaže. Udávané je jeho efektívne spojenie s diétou chudobnou na kalórie, ale bohatou na bielkoviny. Výsledkom je vynikajúca potréningová regenerácia, tvrdá až brutálne hustá svalová hmota s vysokou žilnatosťou“.

Jeho aplikácia je obmedzená len na pár týždňov pretože jeho extrémna sila je priamo úmerná jeho toxicite. Kopček ďalej udáva, že „trenbolone predstavuje enormnú záťaž pre obličky, v menšej miere i pre pečeň. Spomínajú sa prípady, kedy dopingoví konzumenti zneužívajúci tento prostriedok dlhší čas v závere doslova močili krv“.

Aj to sú dôvody, ktoré dohnali mnohých kulturistov až k dialýze, pretože neodhadli silu podporných dopingových prostriedkov a zničili si svoje zdravie.

Existuje bezpečnejšia náhrada?

Pred pár rokmi by sme odpovedali, že nie. Dnes je situácia iná a na Slovensko sa dostali špeciálne suplementy pod názvom prohormóny. Nás bude zaujímať Estra-4,9,11-triene-3, Dione alebo Trenavar (trendione).

Trenavar – bol na trh vydaný v roku 2011 a prezentuje skutočný prohormón k trenbolonu, ktorý sa od jeho injekčného brata odlišuje ketónom na 17 pozícii. Táto zlúčenina je biologicky dostupnou orálnou formou trenbolonu a je známe, že má vysokú afinitu k androgénnym receptorom a funguje ako antagonista glukokortikoidových receptorov.

Jedná sa o prohormón veterinárneho lieku, ktorý v ľudskom tele skutočne konvertuje na anabolický steroid trenbolone. Táto konverzia je tak vysoká, že aj účinky sú porovnateľné s injekčnou formou. Podstatná vec je, že pri aplikácii trenavaru nevzniká tzv. „tren kašeľ“, nepríjemný vedľajší efekt užívania trenbolonu a namiesto nepraktickej injekčnej aplikácie vám postačí prehltnúť kapsulu.

Trenbolon predstavuje jeden z najsilnejších steroidov na svete, takže aj účinky trenavaru sú obdobné. Môžete počítať s extrémnym nárastom sily, svalovej hmoty, zrýchleným spaľovaním tukov a zlepšením prekrvenia svalstva.

Trenavar sa užíva v 2 – 4 týždňových cykloch v dávke v rozmedzí 30 – 40 mg, v ojedinelých prípadoch pri skúsených borcoch sa môže denná dávka zvýšiť až na hodnotu 60 mg.

Pri užívaní trenavaru odporúčame konzumáciu stravy bohatej na bielkoviny, na mieste je tiež pitie zvýšeného množstva tekutín. Z dostupných produktov vám odporúčame nasledovné:

Tren-war – jednozložkový produkt, ktorého základom je účinná látka trenavar v dávke 30 mg v každej kapsule. Už v jednom cykle môžete zaznamenať nárast čistej svalovej hmoty v hodnotách od 5 – 7 kg.

Super TREN6 – je produkt zložený z troch účinných látok, medzi ktorými sa nachádza aj trenavar (20 mg). Super TREN6 je určený skúseným športovcom, ktorých cieľom je nárast kvalitnej svalovej hmoty a sily. Získajte veľké svaly bez nechceného zadržiavania vody!

Viking – je určený pre skutočných hardcore kulturistov a pre všetkých, čo to myslia s cvičením vážne. Viking je starostlivo namiešaná zmes až štyroch účinných látok (epistane, halodrol, trenavar a 1 andro). Zmeňte svoje telo za rekordne krátky čas!

Upozornenie:

Pred použitím prohormónových produktov si pozorne prečítajte etiketu výrobku. V žiadnom prípade neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Počas aplikácie je konzumácia alkoholu absolútne neprijateľná a to ani v minimálnom množstve. Najlepších výsledkov dosiahnete v kombinácii s kvalitnou stravou, tréningom a dostatočným odpočinkom.