Ako správne dávkovať prohormóny pre ich maximálny účinok?

Objavením a zaradením prohormónov (ďalej len PH) do suplementácie športovcov od začiatku vzbudzujú oprávnený záujem. My ako prví a jediní na Slovensku prinášame špecializované prohormónové produkty tej najvyššej kvality. Našim mottom je:

„dať zákazníkovi prvotriednu kvalitu“.

Tak ako pri každom doplnku aj pri PH platia pravidlá a zásady ako k nim pristupovať v obdobiach ich aplikácie. Tieto pravidlá treba dodržiavať, pretože si PH vzhľadom k svojej sile túto pozornosť doslova vyžadujú. Ak plánujete svoj cyklus, tento článok je určený práve pre vás.

Pravidlo č. 1

Ak plánujete svoj úplne prvý PH cyklus, využite v ňom produkt, ktorý je tvorený jednou zlúčeninou.

Využitie jednej látky má viacero výhod. Vyskúšate jej vlastnosti na sebe a otestujete ju, či vám vyhovuje. Ak ste začiatočník, aj jednozložkový produkt vám môže priniesť impozantné výsledky. Ak by sa náhodou vyskytli vedľajšie účinky a vy by ste užívali niekoľko látok naraz, nikdy nebudete vedieť, ktorá látka to zapríčinila. Pri použití jednej zlúčeniny tento problém odpadá.

Pravidlo č. 2

Udržiavajte konzistentné dávkovanie.

Každá látka má rôzne polčasy rozpadu, takže aj ich dávkovanie sa môže odlišovať. Vo všeobecnosti väčšina PH látok majú polčas rozpadu v rozmedzí 5 – 12 hodín. Čo znamená táto informácia? Je to veľmi jednoduché. Ak chcete aplikovať konzistentnú dávku zlúčeniny, ktorá má polčas 8 hodín využite túto schému dávkovania:

  • 8:00 hod. – 25 mg
  • 14:00 hod. - 25 mg
  • 20:00 hod. – 25 mg

Možno, že sa teraz pýtate, a čo v noci? Po správnosti by som mal užiť ďalšiu dávku aj v noci. Tu však platí pravidlo, že spánok a jeho pozitívne účinky na človeka sú ďaleko podstatnejšie a netreba ho prerušovať.

Toto je téma, kde by sa dalo napísať veľmi veľa. Tak ako vždy, odporúčame sa riadiť odporúčaniami výrobcu, ktoré sú uvedené na etikete konkrétneho produktu.

Pravidlo č. 3

Zvoľte si správnu dĺžku cyklu.

Dĺžka cyklu je pri PH taktiež veľmi dôležitá. Najčastejšie sa udáva dĺžka jedného cyklu 4 týždne. U „jemnejších“ látok to môže byť o čosi dlhší (5 týždňov) u „tvrdších“ naopak kratší čas (2 – 3 týždne). Ľudia, ktorí si často PH zamieňajú za AAS (anabolické-androgénne steroidy) alebo ich hádžu do jedného vreca tvrdia, že pri PH môžete zvoliť dĺžku cyklu ako pri steroidoch. To je veľká chyba, pretože dlhšie cykly pri steroidoch sú z dôvodu ich dlhšieho pôsobenia alebo neskoršieho nástupu účinku (olejové injekčné látky). PH sa podávajú orálne a ich účinky môžete sledovať u po pár hodinách od užitia.

Kritériá, ktoré je nutné zohľadniť pri dĺžke cyklu:

  1. Prijatý prohormón
  2. Individuálna tolerancia k vedľajším účinkom
  3. Vek užívateľa
  4. Dostupnosť produktov PCT

Pravidlo č. 4

PCT je rovnako dôležité ako samotný cyklus

PCT (Post Cycle Therapy) je obdobie po ukončení cyklu, a v ktorom je našou snahou „regenerácia“ hormonálnej rovnováhy organizmu. Jeho dĺžka trvá najčastejšie 4 týždne. Telo sa normalizuje, hormonálne hladiny sa dostávajú do pôvodného stavu. V tomto období sa tiež snažíme o maximalizáciu udržania si nadobudnutej svalovej hmoty. Ak by sme PCT zanedbali, riskujeme niekoľko závažných problémov: dezorganzovanie sekrécie hormónov v tele, stratu svalovej hmoty a sily a pokles libida. Najčastejšie mýty, ktoré sú spojené s užívaním PH je, že ich vlastnosti výrazným spôsobom poškodzujú zdravie. Je to HOAX a pri dodržiavaní pravidiel, ktoré sme si popísali vyššie, vám nehrozí žiadny zdravotný problém. Dnes je diskusia týmto smerom značne tendenčná a ľudia veria hocičomu, čo si prečítajú.

 

Pokiaľ pristupujete k PH nezodpovedne a nedisciplinovanie, prekračujete odporúčané dávkovania, dĺžku cyklu a zanedbávate PCT, v tom prípade vám nik nebude garantovať, že si nenarobíte problémy.

Mohlo by Vás zaujímať

Čo sú prohormóny?
Čo sú prohormóny? 14.11.2018

Prohormóny sú silné, anabolizmus vyvolávajúce látky, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou...

Inzulín a kulturistika
Inzulín a kulturistika 02.08.2018

Veľa z vás pozná inzulín ako liek pre ľudí trpiacich cukrovkou....

Ako si vybrať ten správny PROTEÍN?
Ako si vybrať ten správny PROTEÍN? 01.08.2018

Proteínové nápoje sú medzi športovcami veľmi populárne. Vo svojom portfóliu...