Čo potrebuješ vedieť o testosteróne

Testosterón je hormón, ktorý je u mužov najdiskutovanejší hormón. V skutočnosti je to pravdepodobne jediný hormón, ktorý mnohí vedia pomenovať. Taktiež je tento hormón jeden z najviac nepochopených. Väčšinou sa spája s pohlavným stykom a budovaním svalov. Okrem toho však zohráva dôležitú úlohu pri produkcii spermií, reguluje kostnú a svalovú hmotu, ovplyvňuje spôsob, akým muži ukladajú telesnýtuk a pomáha pri tvorbe červených krviniek.

Aké sú riziká nízkej hladiny testosterónu?

Testosterón je životne dôležitý hormón, preto nie je prekvapením, že keď máte nízku hladinu, začnú trpieť mnohé telesné funkcie. Nakoľko testosterón pomáha regulovať svaly a kosti, muži s nízkou hladinou testosterónu môžu zaznamenávať stratu svalov a silu. Taktiež hrozí vyššia hladina cholesterolu, hladiny cukru, krvi a krvného tlaku.

Existujú prirodzené spôsoby ako zvýšiť testosterón?

Bežné vyhľadávanie na internete vám vyhodí rôzne spôsoby, ako prirodzene zvýšiťtestosterón v tele. Bohužiaľ, tieto spôsoby nie sú vo väčšine prípadov podporované spoľahlivým súborom dôkazov a navyše, z dlhodobého hľadiska nefungujú.
Jedna vec, ktorá pomáha s príznakmi nízkeho testosterónu, je zdravý životný štýl. Avšak, všetci dobre vieme, že zdravý životný štýl je dobrou voľbou v každom prípade. 

Vhodnými doplnkami sú aj BCAA alebo aminokyseliny. Sú to doplnky, ktoré si telo nedokáže vytvoriť samo. Prispievajú k zvýšeniu hladiny testosterónu, a to najmä vtedy, ked sa užívajú v kombinácii s efektívnym tréningom. Aminokyseliny sú základná stavebná jednotna každej svalovej bunky.

Mohlo by Vás zaujímať

Najlepší čas na tréning je...?
Najlepší čas na tréning je...? 14.03.2019

Kedy sa oplatí cvičiť najviac?

10 tipov o chudnutí, ktoré sú založené na dôkazoch
10 tipov o chudnutí, ktoré sú založené na dôkazoch 23.08.2018

Ľudia často dostávajú odporúčania robiť rôzne druhy bláznivých vecí pre...

Čo potrebuješ vedieť o testosteróne
Čo potrebuješ vedieť o testosteróne 06.08.2018

Testosterón je hormón, ktorý je u mužov najdiskutovanejší hormón. V...

Vybudujte si ramená široké ako skriňa!
Vybudujte si ramená široké ako skriňa! 31.07.2018

Široké a mohutné ramená odjakživa vzbudzovali a vždy budú vzbudzovať dojem na...