Čo sú prohormóny?

Prohormóny sú silné, anabolizmus vyvolávajúce látky, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou doplnkovej výživy väčšiny športovcov!

Prohormóny sú silné, anabolizmus vyvolávajúce látky, ktoré boli predmetom debaty mnoho rokov. Ich popularita sa prejavila v 90. rokoch v USA a stali sa neodmysliteľnou súčasťou doplnkovej výživy väčšiny športovcov. Nie je preto nič výnimočné, že tie najlepšie produkty pochádzajú z USA, ich výskumu a následnému vývinu sa venovalo množstvo športových laboratórií. No a keď sa výskum spojí z prvotriednymi surovinami pri výrobe, výsledkami sú tie najsilnejšie produkty! Prohormóny sú prekurzory skutočných hormónov (prekurzor - východisková látka, častica, z ktorej vzniká chemickou premenou výsledný produkt, napr. hormón). Ich mechanizmus fungovania je unikátny. V tele sú konvertované do anabolickej formy. K ich transformácii dochádza prostredníctvom enzymatického procesu a z tohto dôvodu majú porovnateľné účinky na organizmus ako steroidy. Tu je nutné podotknúť, že tieto látky nie sú anabolické steroidy! Vzhľadom k tomu, že prohormóny neboli predmetom zákona, stali sa súčasťou športových príprav mnohých športovcov. Vďaka ich účinkom dokázali posunúť svoju výkonnosť na vyššiu úroveň a to bez rizika porušovania zákonných, antidopingových a morálnych noriem. Majú malé zdravotné riziko a minimálne vedľajšie účinky. Ich primárne využitie je zlepšovanie a posilňovanie hormónov, ktoré už v tele existujú. Je dobré si uvedomiť jeden zásadný fakt. Prohormóny sú svojou silou porovnateľné s anabolickými steroidmi a výrazným spôsobom pomáhajú budovať svalovú hmotu. Rozdiel je však v tom, že anabolické steroidy sú lieky, určené pre chorých ľudí, ľudí po ťažkých úrazoch alebo operáciách. Prohormóny sú látky, ktorým sa špeciálne venovali vedci zo športového priemyslu a to s jediným cieľom: rýchle naberanie svalovej hmoty. Prečo je to tak? Prohormóny jednoducho zabezpečia zvýšenú činnosť receptorov, s čím je spojená dokonalá absorpcia živín z vašej stravy a tým aj nová výstavba telesných tkanív. 

My ako jediní na Slovensku a v jeho okolí ponúkame tieto jedinečné produkty s jediným cieľom a to naplniť Vašu víziu dokonalej postavy a premeniť ju do reálnej podoby. Náš odborný tím je zostavený s aktívnych športovcov z rôznych druhov športu, osobných trénerov a výživových poradcov. Zabezpečíme Vám 100% komfort pri nakupovaní, rovnako tak usmernenie pri výbere z našej ponuky. 

Aký je rozdiel medzi anabolickými steroidmi a prohormónmi?

Prví menovaní dodávajú telu hormóny, prohormóny nie. Tie zvyšujú už existujúce hormóny. Pri komplexnom zamyslení to znamená, že prohormóny sú svojimi účinkami porovnateľné so steroidmi, no z hľadiska rizika poškodenia zdravia sú oveľa vhodnejšou voľbou. Ak je vašim cieľom nárast kvalitnej svalovej hmoty, sily, poprípade sa chcete dostať do životnej formy, prohormóny sú zlatá stredná cesta v športovej suplementácii.

Kto všetko môže prohormóny užívať?

Kulturisti, vzpierači, armwrestleri, bojovníci MMA, hokejisti, dokonca môžu špecifické prohormóny konzumovať aj šachisti. Tí, ktorí ich berú sa snažia zvyčajne pribrať svalovú hmotu, zvýšiť silu svalov, zlepšiť vytrvalosť, znížiť hladinu telesného tuku poprípade urýchliť proces regenerácie. Niektoré produkty Vám dokonca pomôžu lepšie sa koncentrovať a zlepšiť prekrvenie svalov, nielen počas tréningu, ale aj dlho po ňom. Ak trpíte nejakým zdravotným ochorením, odporúčame konzultovať užívanie prohormónov s lekárom. Vyhľadajte športového lekára, pretože bude mať aktuálne informácie o aktuálnych doplnkoch výživy.

Od akého veku sa môžu prohormóny užívať?

Všeobecná hranica odporúčaného užívania prohormónov v USA je vek 21 rokov a to z jediného dôvodu. Približne do tohto veku sa telo a mladý organizmus vyvíja, hladiny hormónov sú na maximálnych úrovniach. Podľa posledných vedeckých štúdií, kde testovali účinky prohormónov na mladšej vzorke ako je 21 rokov bolo potvrdené, že konzumácia v nižšom veku neprináša so sebou žiadne zdravotné riziko, ani negatívne ovplyvnenie prirodzených hladín testosterónu a iných hormónov. Navyše testy preukázali, že už tak vysoké prirodzené hladiny hormónov, sa užívaním prohormónov zvýšili ešte viac, a tým testované osoby dosiahli oveľa pozitívnejšie výsledky vo forme veľkého nárastu svalovej hmoty a sily.

Aký je najlepší prohormón?

Najlepší prohormón sa mení podľa Vašich cieľov a očakávaní. Častejšie dostávame otázku, ktorý prohormón je najsilnejší na svete? V tom prípade od nás dostanete protiotázku – čo je Vašim cieľom? Klienti chcú väčšinou pribrať na svalovej hmote, takže majú niekoľko možností. Môžete si kúpiť produkt, ktorý obsahuje jeden prohormón, poprípade si môžete kúpiť komplexný produkt, ktorý obsahuje dva a viac prohormónov. Je jasné, že komplexný produkt bude aj silnejší. Tu však platí pravidlo, ak ste prvokonzument prohormónov, do prvého cyklu odporúčame produkt s obsahom jedného prohormónu: Halodrol, Epistane alebo Trenavar. Pre pokročilých odporúčame dvojkombináciu v podobe: DMZ a Trenavar.

Aká je optimálna dĺžka cyklu?

Náš tím, ktorý je zložený zo skúsených aktívnych kulturistov a športovcov odporúča 30 dňové cykly. Vo výnimočných prípadoch, ak ste pokročilý cvičenec a užívateľ prohormónov, môžete túto dobu predĺžiť o pätnásť, čiže na 45 dní. Prekračovať túto dĺžku sa neodporúča. Čo však odporúčame je po každom cykle zaradiť PCT (Post Cycle Therapy) a tiež špeciálne prípravky pre podporu činnosti pečene.