Horúca čokoláda

Horúca čokoláda pre chvíle, kedy nás život „požuje"!

FUCK, v živote to tak asi má byť – nie vždy svíti sluníčko a všude nejsou kytičky - raz si hore, inokedy dole. A keď ten stav „som dole“ príde, je to naprd. Veď to všetci dobre poznáme -  sme ufňukaní, smutní, depresívni a bez energie. Padajú slzy, občas aj nejaký ten tanier...A to nehovorím o tom, ako nás tréningy nebavia, zdravú stravu oblúkom obchádzame, no a spánok? Ten veľmi radi vymeníme za nočné ponocovanie s hlavou plnou myšlienok, však?

Ale heeeeej ty, už dosť! Mám liek! V prvom rade prestaň, navar si zdravý obed a choď cvičiť – nezdá sa, ale ono to ozaj pomôže. Nooo, a keď už prídeš z večerného tréningu domov...daj si teplé ponožky, zamier do obývačky a zasvieť len malú stolnú lampu s takým tým teplým mäkkým svetlo, prípadne sviečky – tie sú rovnako vítané! Telka, telefón, rádio – všetko daj preč. Vezmi si teplú huňatú deku a vylož si nožky, táák presne. Nepremýšľaj. Zakáž si to. Len buď. Dýchaj – hlboký nádych a výdych. Vnímaj sa. Všetko zlé odíde, vždy to tak je, ver mi. A ver si. Je to len fáza, tak z nej vytrieskaj čo najsamviac...v konečnom dôsledku, aj to zlé je na niečo dobré...a ja viem – motivačné srágory, ale pomáhajú! Ak náhodou nepomáhajú, tak skús do celej popísanej scenérie zakomponovať ešte nejakú sladkú lakocinku...napríklad túto horúcu proteínovú čokoládu, ideálne v nejakom veľkom sympatickom hrnčeku, prosím! Lebo viete čo?? Keď už nič nefunguje, tak čokoláda vylieči zaručene všetky trable!

Ingrediencie:

250ml mlieko

10g proteínového prášku

5g pudingového prášku

2g kakao

sladidlo podľa chuti (sukralóza, stévia, med, cukor...)

Recept:

Metličkou dohladka vyšľaháme mlieko s proteínovým práškom, pudingom, kakaom a pridáme sladidlo podľa chuti. Za stáleho miešania povaríme na miernom plameni cca 5 minút a prelejeme do hrnčeka. V závere si vezmeme nejaký dobrý keksík, ktorý v pravidelných intervaloch do čokolády namáčame – a užívame si chvíľu len a len pre seba!