Ligandrol (LGD-4033)

Ďalší člen zo skupiny SARMs. Jedinečná zlúčenina určená na rast svalovej hmoty, sily a celkového zdravia bez vedľajších účinkov!

Čo je Ligandrol?

Ligandrol alebo tiež LGD-4033 je selektívny receptorový modulátor androgénnov (SARMs). Tieto látky sú často zamieňané za steroidy. Aj napriek tomu, že ich efekt je rovnaký, nejedná sa o steroidy. Mechanizmus fungovania LGD spočíva vo viazaní sa na androgénne receptory (ďalej len AR) a to s veľkou afinitou! Väzba na AR zabezpečuje anabolický stav organizmu. Ako už z názvu vyplýva, jedná sa o selektívny modulátor. To znamená, že sa viaže len na tie receptory, ktoré vylučujú negatívne vedľajšie účinky. Podobne ako u steroidov, aj LGD bol vyvinutý  s cieľom pomoci pred ochabovaním svalov počas chorôb alebo pri úrazoch. 

Ligandrol a Will Grier

Za najväčším spopularizovaním Ligandrolu stojí hráč amerického futbalu, quarterback tímu Florida Gators – Will Grier. Počas rutinnej dopingovej skúšky bolo zistené, že Will užíval ligandrol. Ligandrol nie je oficiálne uznaný za steroid, ale v USA sa nachádza na dopingovej listine. Will aktuálne prechádza odvolacím procesom.

Zdroj blízky Willovi Grierovi tvrdí, že vďaka LGD získal až 43 libier svalovej hmoty, čo predstavuje niečo cez 20 kg a to len za jeden rok! Okrem hráčov amerického futbalu je veľmi populárny najmä u:

  • Powerlifterov
  • Kulturistov
  • Silákov
  • Crossfitterov

Ak to funguje?

Ligandrol pôsobí ako selektívny modulátor androgénových receptorov. To znamená, že má k nim vysokú afinitu. Slovíčko „selektívne“ pochádza zo skutočnosti, že sa viaže len na receptory vo svaloch (nie v kostiach alebo iných častiach tela, kde sú umiestnené androgénne receptory).

LGD je v porovnaní s podobnými produktmi pomerne silný. Má anabolicko/androgénny pomer približne 10:1. Niektoré zdroje tvrdia, že je 11 – krát silnejší ne ostarine.

Benefity LGD:

  • Najsilnejší SARMs na trhu
  • 11 krát silnejší než ostarine
  • Rast čistej svalovej hmoty
  • Bez vedľajších účinkov

Dávkovanie:

Všeobecne odporúčaná dávka je 10 – 15 mg LGD denne. Výsledky takéhoto užívania je zisk 2,5 – 5 kg svalovej hmoty v priebehu jedného mesiaca. Na začiatku je však vhodné začať s nižším dávkovaním 3 – 5 mg a každý týždeň pridávať 1 mg. Dĺžka cyklu sa pohybuje v rozmedzí 6 – 12 týždňov.


Podobné články