Poklady z prírody pre tvoje telo (časť 2.)

Ak si zástancom zdravého životného štýlu a odmietaš akékoľvek doplnky zložené nie na prírodnej báze, tento článok je presne pre teba.

Ak si zástancom zdravého životného štýlu a odmietaš akékoľvek doplnky zložené nie na prírodnej báze, tento článok je presne pre teba. Príroda nám ponúka mnoho látok, ktoré môžme využívať pre svoje zdravie v akomkoľvek smere. Tieto doplnky sú voľne dostupné, stačí si vybrať ten správny

V tomto článku si predstavíme prehľad prírodných látok, ktoré si môžeš objednať na prohormony.sk:

 

GREEN COFFEE - znižuje hladinu cukru v krvi

Špeciálne vyvinutý produkt pre všetkých, ktorí chcú zredukovať telesný tuk rýchlo, účinne a navždy. Každá kapsula obsahuje synergickú kombináciu kofeínu a kyseliny chlorogénovej. Unikátne vlastnosti zelenej kávy spočívajú v sile kyseliny chlorogénovej, ktorú obsahuje. Táto kyselina znižuje vstrebávanie glukózy z čreva do krvi. Mechanizmus spočíva v inhibovaní glukóza-6-fosfátu a amylázy. V preklade to znamená, že aj napriek tomu, že skonzumujete vysokosacharidové jedlo hladina cukru v krvi nebude taká vysoká. Pokiaľ máte krvný cukor pod kontrolou, nemusíte sa obávať vzniku cukrovky a telesnej nadváhy. Zelená káva má podobné vlastnosti ako zelený čaj: pomáha pri chudnutí (vedecky preukázaná vlastnosť), neutralizuje voľné radikály a znižuje hladinu cukru v krvi. Pôsobí tiež antibakteriálne, antivírusovo a antimykoticky.

 

 

ODIOLA ROSEA - stimuluje sexuálnu vitalitu

Početné vedecké štúdie dokazujú, že extrakt z rastliny Fitomax™ RHODIOLA ROSEA má pozitívny vplyv na výkonnosť športovcov. Urýchľuje anabolické procesy, čo zvyšuje účinnosť a odolnosť organizmu voči rôznym zaťaženiam ako je intenzívny tréning alebo diétna strava. Ťažký a intenzívny tréning výrazným spôsobom zvyšuje hladinu glukokortikoidov. A to nielen počas, ale aj po tréningu. Pri experimentálnom podávaní adaptogénov sa dokonca zistilo, že okrem toho, že zablokovali nárast hladiny glukokortikoidov, prevažná časť športovcov zaznamenala nárast novej svalovej hmoty a sily. Pozitívne účinky sa prejavovali aj v období predsúťažných diét, kedy boli kulturisti schopní udržať si nadobudnutú svalovú hmotu z objemového obdobia a trénovali stále veľmi tvrdo a intenzívne. 

 

 

SILYBUM MARIANUM - detoxikuje a posilňuje pečeň

SILYBUM MARIANUM alebo tiež pestrec mariánsky je svojimi vlastnosťami považovaný za najsilnejší liek v boji proti ochoreniam pečene. Je súčasťou každého prodktu určeného na zlepšenie celkového zdravia pečene a detoxikácie organizmu. Dôležitá je prítomnosť silymarínu. Schopnosť pomáhať pri regenerácii pečene /pečeňoveju membrány/ bola zistená až pri objavení látky silymarín, ktorá dokáže regenerovať pečeňové bunky. Plod pestreca obsahuje flavonoidy, ktoré disponujú touto schopnosťou. Keďže hlavnou schopnosťou pestreca mariánskeho je starostlivosť o zdravie pečene, je obľúbeným produktom kulturistov, ktorí zneužívajú dopingové látky – orálne AS. Nezabúdajte na svoju pečeň, pretože ste tak silní, ako silný je váš najslabší článok.

 

 

TRIBULUS TERRESTRIS - zvyšuje hladinu testosterónu

Fitomax TribulusTM Terrestris je latinský názov pre rastlinu kotvičník zemný. Táto rastlina sa kvôli svojim pozitívnym účinkom v medicíne využívala už pred 1500 rokmi v Číne a Indii. Úspešne ňou bojovali proti únave, dokonca bola považovaná ako veľmi silné prírodné afrodiziakum. Jeho popularita vo svete športu vzrástla v 80. a 90. rokoch, kedy ho začali využívať bulharskí vzpierači. Tí vysadili všetky dopingové látky a aj napriek tomu boli schopní zlepšovať svoje silové výkony. Bola len otázka času, kedy sa o tento produkt začnú zaujímať aj výrobcovia doplnkov výživy. Aj napriek tomu, že obsahuje AS saponíny, alkaloidy a flavonoidy, nejedná sa o zakázanú dopingovú látku a nemá ani negatívne účinky, ako AS.  Hormonálne účinky zabezpečujú protodioscíny. Tribulus si nájde uplatnenie aj v období naberania svalovej hmoty, rovnako tak v rysovacom resp. predsúťažnom období

Tieto, ale aj mnoho iných prírodných látok nájdeš v online lekárni prohormony.sk