RAD140 (Testolone)

Testolone je selektívny androgénový modulátor receptorov (SARM), ktorý je ešte stále vo fáze vývoja. 

Čo sú SARM?

Sú špeciálne vyvinuté látky, ktoré sa viažu na androgénne receptory. Začali byť skúmané už v roku 1940. Všeobecne platí, že boli vyvinuté na pomoc pri znižovaní obezity, zlepšovaniu zdravia kostí a zlepšuje stavy, ktoré sú spojené s atrofiou svalstva. Vzhľadom k tomu, že RAD140 patrí do skupiny SARM, má podobné účinky ako anabolické steroidy, ale bez negatívnych vedľajších účinkov, pretože pôsobí na androgénne receptory selektívnym spôsobom.

RAD140 je jedným z najnovších SARM a jeho cieľom je poskytnúť telu megadávku testosterónu bez negatívnych vedľajších účinkov, ktoré sprevádzajú užívanie steroidov. Z tohto dôvodu je Testolone vhodnou alternatívou substitučnej terapie. Bolo preukázané, že reagujú s hormonálnymi receptormi v tkanivách rovnakým spôsobom ako testosterón a to s väčším anabolickým efektom. 

Pre koho je RAD140 určený?

  • Pre tých, ktorí majú nízku hladinu testosterónu zo zdravotných dôvodov alebo v dôsledku užívania anabolických steroidov.
  • Kulturistom, ktorí sa snažia o premostenie steroidových cyklov.
  • Pre tých, ktorí chcú použiť dopingové látky, ale sú znepokojení z vedľajších účinkov
  • Pre osoby citlivé na vznik gynekomastie

Odporúčané dávkovanie:

RAD140 sa odporúča dávkovať v množstve 20 – 30 mg denne a vďaka relatívne dlhému polčasu postačuje jedna dávka denne. Dĺžka cyklu je individuálne daná a pohybuje sa v rozmedzí od 6 do 12 týždňov. V súčasnej dobe sa RAD140 vyskytuje v kvapalnej forme, odporúča s dávku nastriekať do úst a ihneď prehltnúť.