SARM a ženy? Žiadny problém!

Problematika fitnes životnej filozofie sa dotýka mužov, rovnako tak žien. Aj naše nežné polovičky túžia po príťažlivej postave bez zbytočných kilogramov navyše. V dnešnom článku si priblížime, či je vhodné užívanie produktov z kategórie SARM aj pre ženy. Čítajte ďalej, dozviete sa viac. 

Čo by ste mali o SARM vedieť?

Pre všetkých, ktorí počujú so SARM prvýkrát, ozrejmíme o čo vlastne ide. SARM je anglická skratka pre:

S – selektívny
A – androgénny
M – modulátor
R – receptor

V slovenskom preklade je to selektívny modulátor androgénnych receptorov. Androgénne receptory sú rozšírené po celom tele a ich hustota a rozmiestnenie zohráva významnú úlohu v podpore pevnosti kostí, zvýšení svalovej hmoty a sily a pri znížení tukového tkaniva.

SARM látky sa na receptory viažu selektívnym spôsobom - výlučne na svaly a kosti, čím sa eliminuje riziko vzniku vedľajších účinkov výrazným spôsobom, v niektorých prípadoch je toto riziko nulové. 

SARM majú: až 50 krát vyššiu afinitu k androgénnym receptorom svalov a kostí v porovnaní s afinitou na androgénne receptory prostaty. 

Aké sú najlepšie SARM pre ženy?

Ak máte pocit, že pravidelne cvičíte, dodržiavate striktnú stravu, no aj napriek tomu nie ste spokojná, nezúfajte. Riešenie existuje. Cíťte skutočné a rýchle výsledky vďaka SARM. Získajte silnú štíhlu postavu a doprajte svojmu telu nekončiaci tok energie a zdravia. Toto nie sú len sladké marketingové reči, toto je realita. 

Ostarine – tiež môžeme označiť ako základný SARM pre ženy. Napomáha budovať celkovú svalovú hmotu bez nechceného zadržiavania vody. Jeho orálna aplikácia je veľmi pohodlná a žena si vystačí s dennou dávkou 10 - 12,5 mg. Vďaka ostarine budujte čistú svalovinu, zvýšte silu a kapacitu vašich svalov a spaľujte tuk!

U žien odporúčame cyklus s nižšou dennou dávkou (10 – 12,5 mg) po dobu 8 – 10 týždňov. 

Produkty obsahujúce ostarine: Hurricane, Ostapure

LGD 4033 – jeden z najefektívnejších SARM určených pre ženy. LGD 4033 alebo tiež ligndrol vám umožní naberať čisté svaly pri súčasnom redukovaní podkožného tuku. Nemusíte sa báť, že budete mať svaly ako Arnold! Jedna z najväčších nočných môr žien, ktoré začínajú cvičiť je to, že sa boja, aby ich postava nebola príliš svalnatá. Moc sa upierajú na ručičku na váhe a neberú do úvahy pohľad do zrkadla. Môže sa stať, že po dvoch mesiacoch budete mať aj o 3 kg viac (myslíme tým svalov) a vaša postava bude ďaleko atraktívnejšia. 
LGD 4033 - vám okrem vizuálnej zmeny prinesie množstvo pozitívnej energie a elánu do života. Žiadne negatívne účinky. Odporúčaná dávka pre ženy je na úrovni 5 mg a cyklus má dĺžku 4 – 8 týždňov.

Produkty obsahujúce LGD 4033: Ligabol

GW 501516 – alebo tiež cardarine je syntetická látka, ktorá bola vyvinutá v 90. rokoch na liečbu nádorov v prsníkoch, hrubom čreve a prostate. Začiatkom nového milénia priniesli štúdie nové zistenia a to, že GW 501516 môže pozastaviť metabolické poruchy ako je cukrovka alebo obezita. 
V dnešnej dobe je cardarine považovaný za najlepšieho pomocníka pre ženy, ktoré chcú spáliť tuk, zvýšiť vytrvalosť a celkovú vitalitu. Výhody užívania tejto látky spočívajú v:

 • spaľovaní tuku,
 • náraste čistých svalov,
 • zvýšení energetických hladín a vytrvalosti,
 • skrátení času potrebného na zotavenie po tréningu,
 • nevykazuje negatívne účinky na zdravie.

Odporúčané dávkovanie sa pohybuje od 10 – 20 mg denne v cykle dlhom 10 – 12 týždňov. 

Produkty obsahujúce GW 501516: Stenabol

Laxogenine – je v posledných rokoch jednou z najpopulárnejších látok určených pre ženy. Bol vyvinutý v roku 1990 a vďaka extrémnym účinkom na zvyšovanie sily (tá vzrastá už po 3 – 5 dňoch po aplikácii), nárastu svalovej hmoty a žiadnym vedľajším účinkom právom budí oprávnenú pozornosť vo svete fitnes. Jedná sa o absolútne prirodzenú látku, ktorá zvyšuje syntézu proteínov až o 200%! Okrem tohto vykazuje extrémne účinky na redukciu podkožného tuku, čo z neho robí jednu z najužitočnejších látok vôbec. 

Odporúčané dávkovanie sa pohybuje v rozmedzí 25 – 50 mg po dobu 8 – 12 týždňov. 
Produkty obsahujúce Laxodenine: Ano-genine

MK 677 – alebo tiež ibutamoren je jedna z najsilnejších a zároveň najbezpečnejších SARM látok. Jeho popularita sa odvíja od jeho vlastností, ktoré sú:

 • zvýšenie tvorby rastového hormónu
 • zvýšenie hladiny IGF-1 až o 40 – 80%
 • nárast svalovej hmoty, sily a vytrvalosti
 • silný anti-katabolický efekt
 • redukcia tuku
 • zlepšenie imunitného systému
 • pozitívne účinky pri liečbe osteoporózy
 • skvalitnenie spánku
 • zlepšenie zdravia kostí a pokožky
 • omladzuje organizmus

Ženy ho vyhľadávajú kvôli pozitívnym účinkom na kondíciu pokožky (pôsobí mladším dojmom) a samozrejme kvôli účinkom na omladzovanie organizmu. MK 677 je tiež označovaný ako elixír večnej mladosti. 
Odporúčané dávkovanie u žien je v rozmedzí 10 – 12,5 mg denne po dobu 8 týždňov. 
Produkty obsahujúce MK 677: MK ULTRA  a Ibuta Growth.

RAD 140 – vďaka schopnosti vysokej sekrécie testosterónu je RAD 140 určený pre ženy, ktoré túžia po svalnatej postave. Postačí len 5 mg tejto látky, aby ste zaznamenali posun bližšie k vašim cieľom. Počas užívania sa odporúča zvýšený príjem bielkovín a kvalitný, dostatočne podnetný tréning.

Dĺžka cyklu sa pohybuje v rozmedzí 4 – 8 týždňov. 

Produkty obsahujúce RAD 140: Nutrabol


Záverečné odporúčania

Mať atraktívnu postavu túžia mať muži aj ženy. Na ceste za svojim cieľom sú ochotní urobiť skutočne hocičo, nevynímajúc užívanie anabolických steroidov. Aplikácia týchto látok u žien ukrýva obrovské riziko a vysokú pravdepodobnosť výskytu vedľajších účinkov ako je napríklad virilizácia. 

„Virilizácia - znamená, že sa žena začne strácať ženské rysy a tie sú nahradzované rysmi mužskými. Jej príčinou je buď pokles koncentrácie ženských pohlavných hormónov alebo priame zasiahnutie ženského tela mužským pohlavným hormónom.“

V prípade žien sa jedná o zhrubnutie hlasu, zmena správania, nárast ochlpenia alebo zväčšenie klitorisu.  

Vďaka selektivite SARM je riziko výskytu virilizačných zmien u žien nepravdepodobný. Určité riziko tu je, ale to len za predpokladu, že odporúčaná dávka je niekoľkonásobne prekročená.

Nevhodné pre registrovaných športovcov z dôvodu možného pozitívneho dopingového nálezu.!!


Podobné články