SR9009

Hoci ja SR 9009 spojený so SARM, Stenabolic (SR9009) je v skutočnosti Rev-ERBA ligand. To znamená, že SR sa viaže na tento proteín, čo ho robí viac aktívnym. Výsledkom je, že užívateľovi prináša širokú škálu pozitívnych výsledkov od redukcie tuku, až po množstvo iných zdravotníckych výhod. 

SR9009 bol vyvinutý firmou Scripps Research Institute pod vedením profesora Thomasa Burrisa.

Ako už bolo spomenuté vyššie, SR9009 je syntetický Rev-ERB ligand, ktorý sa užíva erorálne. Jedná sa o unikátnu zlúčeninu. Stimulácia tohto proteínu významným spôsobom ovplyvňuje veľké množstvo regulačných mechanizmov v ľudskom tele. Znižuje množstvo tuku v tele, zlepšuje metabolizmus glukózy a blokuje ukladaniu tukov. Stenbolic umožňuje užívateľom strácať tuk a výrazným spôsobom zvýšiť vytrvalosť. 

Mechanizmus účinku

Väzbou a aktiváciou proteínu Rev-ERB, Stenbolic spúšťa veľmi širokú škálu procesov v tele. Najvýznamnejšou je zvýšenie počtu mitochondrií vo svaloch a zlepšenie metabolizmu.

V dôsledku zvýšenia počtu mitochondrií vo svaloch užívateľ drasticky zlepší rast svalov a a svalovej sily. Okrem nárastu počtu mitochondrií (tie, ktoré vyrábajú energiu v tele) sú defektné mitochondrie zo svalov odstránené.

Okrem toho zmena metabolických procesov zvyšuje výdaj energie o 5% aj keď užívateľ práve nevykonáva fyzickú činnosť. Preto Stenabolic spaľuje prebytočné kalórie a zabraňuje im meniť sa na tuk.

Znamená to, že menej tuku sa ukladá, znižuje sa množstvo cholesterolu v pečeni a viac tuku a glukózy je spálených vo svaloch. Avšak toto nie sú jediné pozitívne zdravotné účinky. V štúdiách boli potvrdené nasledovné zníženia:

  • Plazmatické hladiny triglyceridov o 12%
  • Celkového cholesterolu o 47%
  • Plazmových neesterifikovaných mastných kyselín o 23%
  • Glukózy v plazme o 19%
  • Plazmové hladiny inzulínu o 35%

Odporúčané dávkovanie

Optimálne dávky sa pohybujú medzi 20 – 30 mg za deň. Je tu však jedna nevýhoda. Vzhľadom k veľmi krátkym polčasom rozpadu, je nutná častá aplikácia počas dňa. Najlepšie SR9009 užívať každé 2 – 3 hodiny. Napríklad, keď je denná dávka 30 mg, užíva sa 10 mg každé 4 hodiny.