Zelená káva na chudnutie?!

Kávovník sa zaraďuje medzi liečivé rastliny, ľudia pijú kávu stáročia a po čaji je káva druhým najkonzumovanejším nápojom vo svete. V primeranej konzumácii je aj zdravotne prospešná. Ale určite ste počuli o zelenej káve a jej zázračných účinkoch. No, ako to je naozaj? Dá sa z nej schudnúť?

Faktom je, že sa nejedná o žiadnu špeciálnu kávu. Je to len bežná nepražená káva, ktorá pochádza väčšinou z kávovníka arabského - coffea arabica, ale samozrejme sa na jej výrobu používajú aj ďalšie dva známe druhy, ako je kávovník konžský - coffea robusta a kávovník libérijský – coffea liberica.

Zelená káva naozaj nie je podvod, len existuje množstvo produktov, ktoré obsahujú názov „Zelená káva, v skutočnosti obsahujú len pár percent zelenej kávy. Zväčša sa to týka tých lacnejších a ľahšie dostupných variantov.

Na akom princípe vlastne zelená káva funguje ?

Vďaka tomu, že zrnká neprejdu pražením tak si zachovajú kyselinu chlorogénovou, ktorá má preukázateľne silne anitoxidačné účinky. Táto látka dokáže silno ovplyvniť metabolizmus glukózy. To spôsobuje pozitívne výsledky pri chudnutí, sústredení a celkovej pohode tela.

Related image

Hlavné účinky 100 % zelenej kávy:

- pozitívne pôsobí na trávenie, srdce, cievy
- obmedzuje chuť k jedlu a zvyšuje efektivitu chudnutia vďaka svojej horkej chuti
- dodáva telu energiu a pomáha naštartovať metabolizmus
- vytvára rovnováhu hladiny cukru v krvi
- obsahuje vitamín B, K a viac kofeínu než tá pražená

No určite sa nespoliehajte len na efekty zelenej kávy ak chcete naozaj schudnúť tak, to nepôjde len pitím zelenej kávy bez pohybu. Je potrebné si nastaviť svoj jedálničiek tak, aby bol pravidelný a aby váš denný príjem KJ nebol vyšší než je váš výdaj energie.

Silný extrakt zo zelenej kávy si môžeš kúpiť tu !