Regenerácia

Card image cap
Cvičenie po chorobe. Ako začať a načo si dať pozor 06.08.2018

Obdobie zimy, resp. obdobie rýchlych teplotných zmien v sebe skrýva pomerne veľké riziko náchylnosti organizmu na ochorenia ako je nachladnutie, chrípka alebo angína. Z času na čas táto nepríjemnosť postihne každého. V zložitejších prípadoch je nutné stopnúť tréning a dopriať telu dostatočný oddych na rekonvalescenciu. Ako by sme mali po chorobe začínať si povieme v tomto článku.

Card image cap
Môžeme cvičiť, keď sme chorí? 06.08.2018

Cvičenie a stav organizmu, kedy sa necíti dobre, je veľmi diskutovaná téma. V tomto článku si povieme, kedy si tréning môžeme dovoliť a naopak, keby by sme v žiadnom prípade nemali trénovať. 

Card image cap
Všetko o spánku 06.08.2018

Spánok, je útlmovo relaxačná fáza organizmu, pri ktorom sa znižuje funkčnosť niektorých zmyslov, znižuje sa krvný tlak a frekvencia dýchania. V minulosti si ľudia mysleli, že počas spánku sa niektoré fyziologické deje úplne zastavia, dnes vieme, že tomu tak nie je. Počas spánku sa odohrávajú dôležité dramatické deje.

Card image cap
Sauna a saunovanie 06.08.2018

Saunovanie, alebo „kúpanie sa vo vlastnom pote“ je tu už od doby bronzovej. Z primitívnych drevených obydlí, ktoré boli umiestnené po úrovňou zeme, táto metóda podpory zdravia prerástla až po dnešné moderné a druhovo rozmanité sauny. Saunovanie pochádza z fínskeho slova – savu, čo v preklade znamená dym stúpajúci z domu pod zemou.

Card image cap
Poruchy spánku 31.07.2018

Poruchy spánku sa rozdeľujú do dvoch skupín. Prvou sú poruchy spánku spojené so zlým dýchaním. Určite to poznáte, najčastejšie vedľajšie symptómy sú chrápanie, alebo zastavenie  dýchania. Táto porucha sa tiež nazýva – spánkové apnoe.  

Card image cap
Ako naštartovať regeneráciu? 31.07.2018

Správna regenerácia je kľúčom k nárastu svalovej hmoty. Kto tento proces zanedbáva, len veľmi ťažko môže počítať s napredovaním. Treba si uvedomiť, že proces obnovy je nutné zahájiť už v krátkej dobe po dokončení tréningu. Tu prichádzajú na rad suplementy, ich načasovanie a správny pomer. Mnoho ľudí, ktorí odmietajú akúkoľvek pomoc doplnkov výživy ochudobňujú svoje telo o ich účinky. Práve ich špecifické zloženie a technológia výroby z nich robí ideálneho pomocníka pri regenerácii. Ak neveríte, prečítajte si pár riadkov nižšie.

Card image cap
Únava a pretrenovanie. 31.07.2018

Ak nie je dostatočný odpočinok súčasťou tréningového programu, nemôže dôjsť k dokonalej regenerácii vášho tela. Ak táto nerovnováha pretrváva a vaše tréningové zaťaženie bude vyššie, než regeneračné procesy, výkonnosť bude klesať.