Regenerácia

Card image cap
Všetko, čo by si o spánku mal vedieť! I. 06.12.2018

Nerastieš? Nechudneš? Stagnuješ? Dôvodom je nedostatok spánku!

Card image cap
Základy regenerácie – maximalizuj svoje výsledky! I. 20.11.2018

Rýchlejší progres či vyšší výkon - to všetko predsa chceme! Ako teda na to?

Card image cap
Cvičenie po chorobe. Ako začať a načo si dať pozor 06.08.2018

Obdobie zimy, resp. obdobie rýchlych teplotných zmien v sebe skrýva pomerne veľké riziko náchylnosti organizmu na ochorenia ako je nachladnutie, chrípka alebo angína. Z času na čas táto nepríjemnosť postihne každého. V zložitejších prípadoch je nutné stopnúť tréning a dopriať telu dostatočný oddych na rekonvalescenciu. Ako by sme mali po chorobe začínať si povieme v tomto článku.

Card image cap
Môžeme cvičiť, keď sme chorí? 06.08.2018

Cvičenie a stav organizmu, kedy sa necíti dobre, je veľmi diskutovaná téma. V tomto článku si povieme, kedy si tréning môžeme dovoliť a naopak, keby by sme v žiadnom prípade nemali trénovať. 

Card image cap
Všetko o spánku 06.08.2018

Spánok, je útlmovo relaxačná fáza organizmu, pri ktorom sa znižuje funkčnosť niektorých zmyslov, znižuje sa krvný tlak a frekvencia dýchania. V minulosti si ľudia mysleli, že počas spánku sa niektoré fyziologické deje úplne zastavia, dnes vieme, že tomu tak nie je. Počas spánku sa odohrávajú dôležité dramatické deje.

Card image cap
Sauna a saunovanie 06.08.2018

Saunovanie, alebo „kúpanie sa vo vlastnom pote“ je tu už od doby bronzovej. Z primitívnych drevených obydlí, ktoré boli umiestnené po úrovňou zeme, táto metóda podpory zdravia prerástla až po dnešné moderné a druhovo rozmanité sauny. Saunovanie pochádza z fínskeho slova – savu, čo v preklade znamená dym stúpajúci z domu pod zemou.